Hollanda

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Hollanda, Schengen Vize sistemine dahil olan ülkeler arasındadır ve randevu usulüyle çalışmaktadır. Bu yüzden Hollanda seyahatinizden en az 1 ay önce vize başvurusu hazırlıklarına başlamanız gerekecektir. Hollanda Konsoloslugu tarafından onaylanmış firmalar, bir ücret karşılığında vize randevusunun tarih ve saatini size verecek, görüşmeden önce hazırlamanız gereken belgeler hakkında size bilgi vereceklerdir. 90 güne kadar olan Hollanda seyahatlerinde, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahiplerinin vize almaları gerekmemektedir. Vize mülakatını Türkçe veya Flemenkçe olarak yapabilirsiniz. Bu konuda bir zorunluluk bulunmamaktadır.
Hollanda Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Daha önceden alınmış, pasaportunuzda bulunan tarihi geçmiş bir Schengen vizesi varsa ya da Hollanda vizesi varsa oldukça kısa yaklaşık olarak 1 gün içinde alınabilir. Normal koşullarda ortalama 3 günde sonuçlanan başvurular, bazı farklı koşullarda 1 ay kadar sürebilir. İlave evraklar istenebilir ve durumunuza göre araştırmalar uzun sürebilir. Bu yüzden gitmeyi düşündüğünüz tarihten en az 1 ay önce başvuruda bulunmanız daha iyi olabilir.

Hollanda Vizesi nin Süresini Hollandadan Uzatabilirsiniz …

hollanda_vizeHollanda vizenizi orada bulunurken yapmak istiyorsanız, ilk başvurunuzda hazırladığınız evrakların hemen hemen tamamını hazırlamanız ve yabancılar şubesine müracat etmeniz gerekmektedir. Vizenizin süresi dolarsa eğer, bilgisayar sisteminden tüm emniyet birimleri uyarılacak ve kaçak konumuna düşeceksiniz. Vizenizin bitim tarihinden itibaren 24 saat içerisinde mazeret bildirebilir ve bir gün sonra ülkeyi terkedebilirsiniz. Ya da vize uzatmak için başvuruyu son gün yaparsanız kaçak durumuna düşmezsiniz ve evraklarınızı tamamlamak için 3-5 günlük geçici uzatma süresi almış olursunuz.
Hollandaya Vize İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

 Tüm vizeler için ortak istenen belgeler: Vizenin bittiği tarihten sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport, İki adet, belirli ebatlarda ve arka fonu beyaz olan, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası, Uçak bileti ve Otel rezervasyonları (ya da isme yazılmış davetiye), İmzalı ve tam doldurulmuş Hollanda Vizesi başvuru formu, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekmektedir. Bu belgelere ilave olarak, farklı amaçlı vizeler için istenen belgeler:

Hollanda Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi,

Amsterdam Vize

SSK işe giriş belgesi, Ticari amaçlı davet yazısı (onaylı ve detayların belirtildiği),

Şirketin gelir durumunu belirten belgeler gerekmektedir.

TURİSTİK VİZE İÇİN GEREKLİ OLAN EK EVRAKLAR

Turist olarak gidecek kişinin çalıştığı şirketinin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, SSK işe giriş belgesi, Vize talep yazısı (başvuran kişi tarafından yazılmış), İzin garanti yazısı (şirket tarafından yazılmış), Banka hesabı, varsa tapular, kredi kart fotokopileri vb. gerekmektedir.

EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ OLAN EK EVRAKLAR

Gidecek kişinin emeklilik belgesi, Banka hesapları, varsa gayrimenkul tapuları, kredi kartı fotokopileri vb. Sağlık karnesinin fotokopisi gerekmektedir.

EV HANIMLARI İÇİN GEREKLİ OLAN EK EVRAKLAR

Gidecek kişinin evlilik cüzdan fotokopisi, Banka hesapları, gayrimenkul tapuları, varsa diğer gelir belgeleri, kredi kartı fotokopileri vb., Eşi çalışıyorsa eşinin çalıştığı şirketin belgeleri, Eğer varsa, eşinin geçerli veya eski Hollanda vize fotokopisi, Hollanda Konsolosluğu vize bölümüne yazılmış dilekçe gerekmektedir.

Öğrenci Vizesi Formu için gerekli Belgeler

Eğer eğitim masrafları sponsor veya aile tarafından karşılanacaksa, karşılayacak kişilerin gelir belgeleri, Anne veya babanın, Hollanda Konsolosluğu dikkatine yazdığı imzalı dilekçe, Öğrenci olduğunuzu gösteren belgeleriniz, Kayıt olunan okul veya kursun ön kayıt belgesi (öğrenim amaçlı başvuru işlemleri ) gerekmektedir.

HOLLANDA’nın TÜRKİYE TEMSİLCİLİKLERİ

Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Adresi: Hollanda Cad. No:3, 06550 Yıldız Ankara Türkiye Tel: +90 (312) 409 1800 Vize İşlemleri için: +90 (312) 409 1898 (İstanbul dışındaki tüm şehirlerin vize işleri Büyükelçilikte yapılmaktadır). Çalışma Saatleri: 08:30 – 17:00 arası (P.tesi – Cuma )

İstanbul Başkonsolosluğu Adresi: İstiklal Cad. No:393, 34433 Beyoğlu İstanbul Türkiye Tel: +90 (212) 393 2121 Vize Bölümü: +90 (212) 251 9289 Çalışma Saatleri: 08:30 – 12:30 arası (P.tesi – Cuma) Ek evrakların ibrazı 14:00 – 14:30 arası yapılmalıdır. Pasaport iadesi sadece P.tesi günleri 14:00 – 15:00 arasında yapılmaktadır.

İzmir Konsolosluğu Adresi: Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apt. 11/5 Kat:1 Pasaport İzmir Türkiye Tel: +90 (232) 464 0201

Antalya Konsolosluğu Adresi: Antalya Tarım, Aspendos Bulvarı No:37 Antalya Türkiye Tel: +90 (242) 321 2330

İskenderun Konsolosluğu Adresi: Atatürk Bulvarı 73, Melis Apt. Kat:1 İskenderun Türkiye Tel: +90 (326) 613 8190

Marmaris Konsolosluğu Adresi: Çıldır Mah. 159 Sokak 23/1 Marmaris Türkiye Tel: +90 (252) 413 2691

Bu yazı 83289 kez okundu.

Etiketler: , ,

Diğer Yazılar

Yorumlar
 1. Vize.net | Yanıt
  06 Ocak 2014

  Öğrenciyseniz, Öğrenci belgeniz, 2 adet biyometrik resim ve Anne Babanızın ne iş yaptığına göre evraklarınızı toparlamanız gerekmektedir. İşveren, çalışan yada emekli olmasına göre evraklar değişiklik göstermektedir.

 2. Vize.net | Yanıt
  03 Ocak 2014

  Davetiye gönderirseniz daha rahat olmaktadır. Turistik amaçlı olursa oteli konfirmeli satın alınmış istediğinden problem olabilir. Bu yüzden davetiye, son 3 aylık maaş bordronuz, oturum yada pasaport fotokopinizle birlikte başvuru yapabiliyorsunuz. Gerekli evrakları arkadaşınız toparlarsa acentamız başvuru için yardımcı olmaktadır. Acentamıza 0 533 459 34 00 nolu ofis cebimizden ulaşabilirsiniz.

 3. Derya özgür
  25 Aralık 2013

  Merhaba bende Hollanda’ya gitmek istiyorum dayım oradan davetiye gönderecek turist olarak gidecem ama Türkiye de öğrenciyim. Neler yapmam gerekiyor ve vizenin çıkma olasılığı yüzde kac ?

 4. Onur Albayrak
  20 Aralık 2013

  Merhaba arkadasim turkiyeden hollandaya yanima 1 haftaligna tatile gelmek istiyor. Bunun için benim ozel davetiye göndermem gerekiyormu ? Yoksa kendısı turist vizesi alabiliyormu ??

 5. Vize.net | Yanıt
  09 Aralık 2013

  Normalde bir kişi ile rafakatçi olarak gitmesi gerekir. Buna göre gideceği kişiyi belirleyip Anne yada babanın evraklarını toparlatırsanız Acentamız başvuru için yardımcı olmaktadır. Sizde yiğeninize ve yanında gelecek kişiye ayrı ayrı Orjinal davetiye, sizin son 3 aylık maaş bordronuz ve oturum yada kimlik fotokopinizi göndermeniz yeterlidir. Acentamıza 0 533 459 34 00 nolu ofis cebimizden ulaşabilirsiniz.

 6. Pakize yalcin
  06 Aralık 2013

  merhaba ben 1 bucuk yasindaki yigenimi Hollandaya turist olarak getirmek istiyorum kendisi gelebilirmi anne baba yaninda olmayacak vize verirlermi?

 7. Vize.net | Yanıt
  25 Kasım 2013

  hollanda 4-5 iş gününde vizeniz sonuçlanmaktadır.

Yorum Yapın
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Email Adresiniz