Almanya Vizesi

Almanya Vize

Almanya Vize

Almanya’da Schengen Vize sistemine dahil olan ve randevu sistemiyle çalışan ülkeler arasındadır. Bu yüzden gerekli evrakları başvurudan ve hatta randevudan önce hazırlamış olmanız gerekmektedir.
Almanya’da çalışma amacı olmayan Diplomatik, Hizmet (gri) ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü geçmemek şartıyla her bir yarı yıl için Almanya’ya vizesiz giriş yapabilirler.
Almanya’ya turist olarak gitmek için Almanca bilmeniz şart değildir. Ancak çalışma vizeleri için Konsolosluğa başvuruda bulunacaksanız, Almanca bilmenizin avantajı olacaktır. Aile birleşimi vizesi için de Almanca bilinmesi gerekmektedir. Eşiniz Almanya’da ikamet ediyorsa, sizin için Almanya’dan hazırladığı evraklar ile birlikte sizin Almanca bilmeniz şartı aranacaktır.

 ALMANYA DA VİZE UZATMA İŞLEMİ 

Almanya ziyaretinizi uzatmak istiyorsanız ve bunu da oradayken yapmak istiyorsanız, ilk başvurunuzda hazırladığınız evrakların hemen hemen tamamını hazırlamanız ayrıca sağlık raporu hazırlamanız ve yabancılar şubesine müracat etmeniz gerekmektedir.
Vizenizin süresi dolarsa eğer, bilgisayar sisteminden tüm emniyet birimleri uyarılacak ve kaçak konumuna düşeceksiniz. Almanya Vizesi nin bitim tarihinden itibaren 24 saat içerisinde mazeret bildirebilir ve bir gün sonra ülkeyi terkedebilirsiniz. Ya da vize uzatmak için başvuruyu son gün yaparsanız kaçak durumuna düşmezsiniz ve evraklarınızı tamamlamak için 3-5 günlük geçici uzatma süresi almış olursunuz.

Almanya Au-Pair VizesiAlmanya Vizesi İçin Başvuru işlemleri

( AuPair kolay  gidiş vize )

 Son 6 ay içerisinde çekilmiş, belirli ebatlarda, arkası beyaz fonlu 2 adet Biometrik fotoğraf,
Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu,
Konsolosluğun dikkatine yazılmış gidilecek tarih ve diğer detayları belirten imzalı dilekçe
(antetli kağıda yazılmış),
Vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası,
Uçak ve otel rezervasyonları (ya da davetiye),
Banka hesap cüzdanı, kredi kart fotokopileri, varsa tapulu gayrimenkuller,
Çalışanlar için şirketin son tarhili vergi levhası, son üç aylık faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri gerekmektedir.

 Almanya Vizesi İşlemleri

  Emekliler için: emeklilik belgesi ve maddi durum belgeleri gerekmektedir.

Öğrenciler için: Almanya Öğrenci Vizesi için öğrenci belgesi, anne baba veya sponsor kişinin maddi durum belgeleri gerekmektedir.

Ev hanımları için: maddi durum belgeleri ve eşleri çalışıyorsa şirket belgeleri gerekmektedir.

ALMANYA’DA DİL KURSU İÇİN VİZE BAŞVURULARI

Yoğunlaştırılmış ve 90 günden fazla sürecek olan Almanya’daki dil kursları için alınması gereken vize için istenen belgeler: tam doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu, 3 adet beyaz fonlu fotoğraf, kurs süresini kapsayan taahhütname, maddi durum belgeleri, haftalık en az 18 saat dersi olduğunu kanıtlayan kurs kayıt belgesi, son alınan okul diplomasının Almanca tercümesi, anne ve babanın ikamet belgesinin Almanca tercümesi, Almanca dil kursuna neden ihtiyaç duyduğunu kanıtlayan çalışma durumu gerekmektedir.

ALMANYA AU-PAİR VİZESİ

Au-Pair vizesi için başvuranların 18 – 24 yaş arasında olmaları gerekmektedir. Başvurular, Yabancılar Dairesine iletilir ve onaydan önce burada araştırılır. Au-Pair vizesi için gereken belgeler: Almanca olarak doldurulmuş ve imzalanmış iki dilekçe formu , 3 vesikalık beyaz fonlu fotoğraf, Au-Pair ev sahibi ebeveynleri tarafından imzalanmış Au-Pair sözleşmesi (aylık asgari harçlığı 205 Euro olmalı), Almanca dil bilgisinin olması, Türkiye’deki eğitim ve mesleki bilgileri gösteren belgeler, en az 12 ay süresi olan pasaport gerekmektedir.

VİZE BAŞVURUNUZUN REDDEDİLMESİ HALİNDE

Vize başvurunuz reddedilmiş ise, size neden reddedildiğini açıklayan bir yazı gelecektir. Bu nedenlere göre eğer başvuru evraklarınızda bir eksiklik varsa, bunları tamamlayıp çok beklemeden tekrar başvurabilirsiniz. Tekrar yapacağınız başvuruları, bir defadan fazla yapabilirsiniz.

ALMANYA’NIN TÜRKİYE’DEKİ TEMSİLCİLİKLERİ
Aşağıdaki temsilcilikler ile Almanya Vize Hizmetleri niz ve  Almanya Aile Birleşim Vizesi  için bağlantıya geçebilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Adres: Atatürk Bulvarı 114, 06540 Kavaklıdere Ankara Türkiye
Tel: +90 (312) 455 5100

İstanbul Başkonsolosluğu Adres: İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 334 6100
e-posta: gk.istanbul@sim.net.tr
Vize hariç acil durumlar için 24 saat telefon numarası (ve sürekli bulunan görevli vardır): +90 (212) 334 6100
Vize müracatları için tel: +90 (212) 340 4900

İzmir Başkonsolosluğu Adres: Havuzbaşı Kaplıca Alanı 1, Korutürk Mahallesi 35330 Balçova İzmir Türkiye
Tel: +90 (232) 488 8888

Antalya Konsolosluğu Adres: Yeşilbahçe Mahallesi, (yeni narenciye yolu), 1447 Sokak, B.Gürkanlar Apt. Kat:5 No:14 07050 Antalya Türkiye
Tel: +90 (242) 314 1101

Bursa Fahri Konsolosluğu Adres: Cemal Nadir Cad. 6/3 16371 Bursa Türkiye
Tel: +90 (224) 221 0021

Edirne Fahri Konsolosluğu Adres: Balıkpazarı Caddesi Of Sitesi C Blok D:2, 22020 Kaleiçi Edirne Türkiye
Tel: +90 (284) 213 5563

 

Bu yazı 219552 kez okundu.

Etiketler: , ,

Diğer Yazılar

Yorumlar
 1. Vize.net | Yanıt
  06 Ocak 2014

  Aile birleşimi vizesine onlar için başvuru yapabilirsiniz. Aile birleşimi için Almanya konsolosluğundan bilgi almanız gerekmektedir.

 2. Vize.net | Yanıt
  06 Ocak 2014

  Evraklarınızı toparlarsanız başvuru için yardımcı oluyoruz. Komşunuzdan orjinal davetiye, kızınızın okuldan yada kurstan kabul belgesi, ödendi belgeleri ve sizin işveren, çalışan yada emekli olmanıza göre evraklarınız ile başvurusu olmaktadır. ne iş yaptığınızı belirtirseniz evraklar için daha ayrıntı yardımcı olabilir, başvurusunu yapabiliriz. Acentamıza mailden yada 0 533 459 34 00 nolu ofis cebimizden ulaşabilirsiniz.

 3. Emrah mendil
  31 Aralık 2013

  Iyigünler ben almanyada yasiyorum türkiyeden evlenmek istiyorum ama evlenecegim kisinin iki cocuguvar bir 11 diyeriise 8.ayda 16 yasina girecek benim türkiyeye gitmem biraz zor onlari aile birlesimi olarak davet edebilir miyim burada konsoloslukta evlensek olabiliyormu acaba ben türk vatandasiyim .Büyük cocugun 16 yasindan önce gelmesi mecburiyeti varmi bana bir bilgi verebilirseniz iyi olur tesekkür edrim .

 4. tarkan
  21 Aralık 2013

  merhaba, kızım 10 yasında ve komsuzun yanına davet mektubuyla basvuruda bulunacagız. 2 ay gibi bir süre kalacak dil gelişimi için aile yanında . konsolosluktan vize için sıkıntı cıkarmı ? ne gibi işlem yapmalıyız ?

 5. Vize.net | Yanıt
  09 Aralık 2013

  Öğrenci olduğunuzdan Anne, Baba yada çalışan Abi Kardeşiniz vs varsa onların evraklarını toparlarsanız başvuru yapabilirsiniz. Bankada toplam 5000- 7000 TL arası kalış sürenize göre bakiye olması gerekmektedir. Gerekli evraklara sitemizden yada 0 533 459 34 00 nolu ofis telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 6. Samet Can
  29 Kasım 2013

  Ögrencılere vize verilme olasılıgı nedır… ben cok tedırgınım evraklarım tam ama ailmele görüşmuyorum yaşım 24 turıst olarak gıtmek ıstıyorum bankada ne kadar para olması lazım bana yardımcı olurmusunuz

 7. Vize.net | Yanıt
  25 Kasım 2013

  vize başvurularında herzaman bir belge verilir sizlere o belgedede yazdığı gibi o gün ve saatte pasaportunuzun işlemden çıkacağı belirtilir o saatten öncede çıkısı olmaz.

Yorum Yapın
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Email Adresiniz